PHU Sp. z o.o.
PL 81-520 Gdynia, ul. Akacjowa 50B
tel. (+48) 58 664 9296
tel./fax (+48) 58 664 9344
e-mail: info@saymon.eu

Wydruk ze strony https://saymon.com.pl

Ogrzewanie nadmuchowe: Stacjonarne piece nadmuchowe SAYMON-Kroll SL ogrzewające ciepłym powietrzem przeznaczone do pracy z palnikami na olej opałowy

Stacjonarne piece nadmuchowe SAYMON-Kroll SL ogrzewające ciepłym powietrzem są:

  • kompletne i uniwersalne - wyposażone we wszystko, co potrzeba do natychmiastowego ogrzewania; zbiornik, filtr, oprzyrządowanie, palnik olejowy. Wszystko jest podłączone i gotowe do eksploatacji. W razie potrzeby wymiana palnika na gazowy bez trudu gwarantuje również ogrzewanie gazem ziemnym lub płynnym, a w przypadku zastosowania palnika uniwersalnego (multiolejowego) można bez przeszkód obniżyć koszty ogrzewania i poza olejem opałowym korzystać z oleju przepracowanego - zużytego a nawet roślinnego.
  • szybkie i praktyczne - natychmiastowa gotowość do eksploatacji jest podstawową cechą pieców nadmuchowych: nie wymagają montażu ani instalowania grzejników, rur, armatury, pomp obiegowych i węzłów ciepłowniczych, wystarczy tylko podłączyć przewód odprowadzenia spalin i zasilania elektrycznego, nalać olej i już można ogrzewać, a zmiana lokalizacji nie oznacza chybionej inwestycji, w razie przeprowadzki do innych obiektów lub pomieszczeń to urządzenie można bez trudu odłączyć, zabrać podłączyć i na nowo eksploatować.
  • kompaktowe i wygodne - urządzenia jako stacjonarne z integrowanym w podstawę zbiornikiem roboczym nie wymagają wiele miejsca.
  • oszczędne i komfortowe - w porównaniu z tradycyjnym ogrzewaniem wodnym znacznie mniejszy koszt inwestycji sprawia, że urządzenie jest opłacalne nawet przy doraźnym zapotrzebowaniu ciepła. Zimą przyjemne ciepło a latem przyjemna wentylacja. W gorących dniach letnich nie są więc zbędnymi eksponatami, lecz po przełączeniu trybu pracy na wentylację również poprawiają komfort pracy, więc o każdej porze roku zapewniają przyjemny klimat. Dodatkowe oszczędności zapewnia opcjonalne zastosowanie termostatu pomieszczeniowego lub pełnej automatyki dobowo-tygodniowej.
  • trwałe i wytrzymałe - charakteryzują się solidną konstrukcją i długotrwałą żywotnością nawet w ekstremalnych warunkach. Już sam fakt kilkudziesięcioletnich doświadczeń sprawia, że doskonałe rozwiązania techniczne oraz staranna konstrukcja i montaż, wbudowana automatyka i zabezpieczenia, gwarantuje produkt najwyższej jakości i myśli technicznej.

Jakość urządzeń gwarantowana jest europejskimi normami CE oraz światowymi certyfikatami QS-System, EQNet a także ISO 9001

Dane techniczne
\ Typ
Dane techniczne
j.m.25 SL40 SL55 SL70 SL
Znamionowa moc cieplnakW28405570
Efektywna moc cieplnakW25,536,55164
Znamionowa wydajność dmuchawym3/h2050290049005500
Wydajność wentylacjim3/h1600225039004950
Różnica temperaturst. Kelvina46454349
Zużycie olejukg/h2,43,44,65,9
Zasilanie elektryczneVolt230230230230
Zasilanie elektryczneAmper1,762,333,44,6
Pobór mocy elektrycznejkW0,380,50,740,92
Pojemność zbiornika paliwal47577797
Długośćmm1192129214131611
Szerokośćmm590660750850
Wysokośćmm965104512201440
Średnica wylotu spalinmm130130130180
Masa (bez palnika)kg106129176229
Zmiany techniczne zastrzeżone.