Ogrzewanie nadmuchowe: Urządzenia grzewcze SZ - piece nadmuchowe SAYMON-Kroll z palnikiem uniwersalnym (multiolejowym) przeznaczonym do spalania oleju: opałowego, roślinnego, przepracowanego oraz średniociężkiego do ogrzewania w układzie kanałowym oraz otwartym

Piece nadmuchowe SAYMON-Kroll ogrzewające ciepłym powietrzem z palnikiem uniwersalnym przekonują:

  • wszechstronnością - piece nadmuchowe na olej przepracowany dają możliwość wykorzystania różnych rodzajów oleju, a przechodzenie z jednego na inny rodzaj oleju nie wymaga wymiany palnika ani podzespołów. Urządzenia dostarczane są jako kompletne z palnikiem uniwersalnym KG, zbiornikiem roboczym, agregatem paliwa, filtrem olejowym i układem pływakowo-ssawnym. Piece nadmuchowe dostępne też są w konfiguracji bez zbiornika roboczego, wówczas olej może też być pobierany bezpośrednio ze zbiornika głównego.
    Do uruchomienia urządzenia nadmuchowego niezbędne jest zapewnienie zasilania energią elektryczną i sprężonym powietrzem z układu sieciowego lub ze sprężarki. Piece nadmuchowe SAYMON-Kroll mogą być używane w systemie bezpośredniego lub kanałowego nawiewu ciepłego powietrza.
  • ekonomicznością - dzięki krótkiemu czasowi rozruchu efektywne ciepło jest otrzymywane natychmiast i bez dróg okrężnych oraz czynników pośrednich (w postaci wody lub pary) bezpośrednio przekazywane do otoczenia ogrzewanych hal i pomieszczeń. Urządzenia szczególnie ekonomiczne są tam, choć nie tylko, gdzie pozyskiwany jest zużyty olej, zwłaszcza w stacjach obsługi samochodów, zakładach serwisowych, transportowych, itp.
    Znikome nakłady montażowe i instalacyjne znacznie wpływają na zmniejszenie kosztów inwestycyjnych. Specjalnie opracowany system zapewnia filtrację, podgrzewanie, a następnie prawie bezdymne i bezwonne spalanie paliwa. Spaliny odprowadzane są oddzielnym wylotem, więc czyste i ciepłe powietrze przynosi najwyższy komfort grzewczy.
    Nabywcy tych urządzeń nie znają stale wzrastających kosztów ogrzewania. Oszczędzają z jednej strony dzięki wykorzystaniu zużytego oleju, a z drugiej dzięki wyeliminowaniu kosztownego i czasochłonnego problemu jego usuwania, zwłaszcza w miejscach jego pozyskania, dlatego też oferta SAYMON-Kroll jest specjalną ofertą dla stacji obsługi samochodów, które ponadto wykazują troskę o ochronę naszego środowiska. Spalanie oleju przepracowanego w piecu nadmuchowym SAYMON-Kroll jest najczyściejszą i najekonomiczniejszą metodą jego usuwania, przyjazną dla środowiska.

Jakość urządzeń gwarantowana jest europejskimi normami CE oraz światowymi certyfikatami QS-System, EQNet a także ISO 9001


Urządzenia grzewcze SZ - piece nadmuchowe SAYMON-Kroll z palnikiem uniwersalnym (multiolejowym)

Dane techniczne
\ Typ
Dane techniczne
j.m25 S40 S55 S70 S95 S110 S140 S170 S195 S
Typ palnikaKG 20PKKG 20KG 55KG 70KG 70KG 100 KG 100KG 150KG 200
Znamionowa moc cieplnakW2840557095110129163194
Efektywna moc cieplnakW22,537,550,56488100120150180
Znamionowa wydajność dmuchawym3/h16502900370050006750765092001180013800
Wydajność wentylacjim3/h14502710340043006000700080001030012000
Różnica temperaturKelvin434245444444444344
Zużycie oleju opałowegokg/h2,363,44,645,98,09,310,813,716,3
Pobór mocy elektrycznejkW0,440,81,51,51,51,51,12,21,5
Zasilanie elektryczneVolt230230230230400400400400400
Zasilanie elektryczneAmper2,13,656,846,93,63,62,84,93,6
Masa (bez palnika)kg93124157191245265399405495
Zmiany techniczne zastrzeżone.